Te jól vigyázol a hallókészülékedre?

Sok hallókészülék fordul meg a kezünk között, így pontosan látjuk, ki mennyire ügyel hallókészüléke állapotára, tisztán tartására. Azt tapasztaljuk, hogy a gondatlanság nem a lustaságból fakad, hanem információhiányból.

Sokan úgy veszik kézbe a hallókészüléküket, mint egy törékeny porcelánt. Pedig a hallókészülékeket úgy tervezték, hogy strapabíró legyen, és évekig kiszolgáljon. Sokan pedig úgy veszik kézbe, mintha örökké működne, még azután is, hogy megjárta a Szaharát. Ami nem lehetetlen, de ehhez rendszeresen ápolni kell.

Miért?

A hallókészülékek érzékeny kis szerkezetek. Akkor működnek a legjobban, ha nem éri szennyeződés a gépházat, nem ülepedik le túl sok kosz a réseibe, illetve az illesztékek sincsenek eldugulva. Ha ezekre nem figyelünk, akkor a hallásélményünk fog rosszabbodni, ugyanis a hallókészülékben lerakódó piszok gátolja, hogy a hang a lehető legtisztábban eljusson a fülünkbe.

Te jól vigyázol a hallókészülékedre?

Forrás: Pinterest

Emellett pedig a tiszta illeszték csökkenti az esélyét annak, hogy valamilyen bőrirritációtól szenvedj, ami azért elég gyakori a hallássérültek körében. Gondolj csak bele, mennyi szennyeződést viszel be az illesztékeddel a füled járatába! Ugye?

Hogyan csináld?

A hallókészülék tisztán tartása nem egy bonyolult dolog, csak néhány apróságra kell odafigyelned. Először is fontos, hogy napi szinten tisztítsd, ne hagyd, hogy a kosz átvegye az uralmat a készüléked fölött.

Naponta legalább egyszer töröld át a gépházat, gondosan ügyelve arra, hogy se por, se folyadék ne kerüljön a hangszórók és a mikrofon nyílásaiba. Mindig ügyelj arra, hogy ha párás környezetnek teszed ki a hallókészülékedet (uszoda, edzés, főzés), gyakrabban törölgesd szárazra, esetleg helyezd is szárító tégelybe.

Az illesztéket is tisztítsd rendszeresen, fertőtlenítsd, illetve távolítsd el belőle a fülzsírt. Ügyelj arra, hogy az illesztékben ne maradjon nedvesség, az nincs jó hatással a gép működésére. Emiatt az illeszték tisztításakor mindig vegyük le azt a gépházról a tisztítás idejére, és csak utána helyezzük vissza.

Esténként pedig, vagy amikor nincsen a füledben, tárold védett helyen: a dobozában vagy a szárító tégelyben. Ugyanez az elemekre is érvényes, nekik egy hűvös, fénytől távoli fiókban van a legjobb helyük.

Milyen eszközöket használj?

A választék elég nagy, több alternatívát is választhatsz az egyes tisztító folyamatokhoz. Ma már rengeteg kiegészítő eszközt tudunk ajánlani és biztosítani számodra, hogy a hallókészülékeid élettartamát meghosszabíthasd.

Te jól vigyázol a hallókészülékedre?

Forrás: Pinterest

Tisztító kendő

A tisztító kendő nagy segítség a napi használatban. Ezek lehetnek szárazak és nedvesek is. Mindkettő tökéletesen alkalmas arra, hogy néhány gyengéd mozdulattal zsírtalanítsuk a gépházat és az illesztéket is.

Vannak antibakteriális, fertőtlenítő nedves törlőkendők is, ezzel a baktériumokat is biztosan eltávolítjuk az illesztékről. Ez nagy segítség lehet, ha különösen érzékeny vagy, és gyakran szenvedsz a füljárat irritációjától.

Tisztító spray

A tisztító sprayt a hallókészülék tisztítására, síkosítására, fertőtlenítésére és a fülzsír feloldására használják. Először válaszd le az illesztéket, majd fújd be. Hagyd egy kicsit hatni, utána töröld át kendővel. A gépházat a nedvesített kendővel kend át. Várd meg, míg teljesen megszárad.

Pezsgőtabletta tégellyel

Az illeszték tisztítására alkalmas megoldás. Egy tégelyből és egy pezsgőtablettából áll, amibe az illesztéket kell belehelyezni, természetesen a gépház nélkül. A pezsgés segít hatékonyan eltávolítani a fülzsírt, és fertőtleníti is az illesztéket.

Pumpa

Ma már olyan szűk keresztmetszete van az illesztéknek, hogy nem mindig sikerül a benne ragadt fülzsírt eltávolítani fogpiszkálóval. Ezekre az esetekre sokkal hatékonyabb, ha egy pumpával levegőztetjük át az illesztéket.

Szárító tégelyek

A szárítás azért olyan fontos része a hallókészülék karbantartásának, mert a nedvesség károsítja az elektromos alkatrészeket, emiatt pedig hamarabb kellhet szervizhez fordulni. A megelőzés érdekében naponta, alvásidő alatt érdemes szárítóba tenni a készülékeket.

Te jól vigyázol a hallókészülékedre?

Hallókészülék tisztító eszközök

Egyik lehetőség a kapszulás tégely, ami egy egyszerű tégely, melybe egy nedvszívó hatású kapszulát teszünk, amibe bezárjuk a készülékeket nyitott elemházzal, elemek nélkül.

A modernebb változata az elektromos doboz, ami konnektorral működik. Van UV változata is, ami nemcsak szárít, hanem fertőtlenít is.

Amennyiben bármilyen kérdésed, problémád merül fel a hallókészülék tisztításával kapcsolatosan, fordulj bizalommal hozzánk, segítünk. Halláspontjainkban akár személyesen is elmagyarázzuk, hogyan vigyázz készülékeidre!